Historie

Firma WEBER-MLÝN sídlí v Hořovicích v objektu Josefa Dvorského mlýna, který byl v roce 1991 vrácen v restituci panu Miroslavu Weberovi, nynějšímu majiteli. Ten zde začal podnikat nejprve v oblasti výroby šrotů, nákupu a prodeje obilí. Jeho otec Josef Weber se vrácení svého mlýna bohužel nedožil a zemřel v roce 1988.
Postupem času se sortiment rozrostl a firma se v současné době může pyšnit jednou prodejnou potravin a čtyřmi prodejnami chovatelských potřeb (Hořovice, Příbram, Beroun, Praha).

Nejdůležitější součástí je velkoobchodní a maloobchodní prodej krmiv pro psy a kočky. Pan Weber získal exkluzivní práva pro Česko a Slovensko na dovoz a distribuci špičkových krmiv od kanadského výrobce Champion Petfoods. Jsou to biologicky vhodná krmiva značky ACANA- již více než 25 let na trhu a ORIJEN – již více než 10 let na trhu. Výrobce těchto krmiv své receptury stále zdokonaluje a přibližuje se tak čím dál více stravě, kterou by psi a kočky vyhledávali ve volné přírodě. Snaží se tak zaujmout a uspokojit milovníky mazlíčků po celém světě, což se mu daří opravdu dobře, jelikož v roce 2016 získal titul nejoceňovanější výrobce krmiv pro psy a kočky na světě. Více informací o značkách ACANA a ORIJEN naleznete ZDE

Firma WEBER-MLÝN se za dobu své existence úctyhodně rozrostla – z původních šesti na nynějších 30 zaměstnanců, kteří se snaží vyhovět tomu, co naši zákazníci potřebují. Firma se neustále rozvíjí a v roce 2010 dokončila jednu z dalších nových skladových hal o rozloze přes 1000m2. V roce 2016 se společnost rozrostla o novou slovenskou pobočku.

Rozrostl se nejen počet zaměstnanců firmy, ale i rodina pana Webera. Ten se může pochlubit čtyřmi dětmi, čtyřmi vnučkami a jedním vnukem.